obývací
pokoje
v paneláku
Panelák
Nabízíme panelákové obýváky zaměřené na design a praktičnost. Tento obývací pokoj, navrhl bytový dizajnér Tomáš Jáger. Patří k našim předním designérům zaměřeným na úskalí interiérů v panelákových bytech a rád vás provede částečnou nebo celou modernizací vašeho bytu. Návrhy řešíme s nejvyšší možnou praktičností, estetikou zaměřené na design panelákového interiéru.
„Dokážeme pouhé bydlení přeměnit na domov i když je z panelu”
Stropy a podlaha
Vzhledem k vlastnostem tenkého betonu, který ve spojích stále pracuje (vypraskané mezery), doporučujeme použít sádrokartónové podhledy. Podhled vám zakryje nevzhledné spoje, umožní vést pod ním kabeláž k např. bodovému osvětlení a v případě použití minerální vaty, slouží i jako zvuková izolace. Pokud použijeme podhled bez izolace, bude sice mít estetické vlastnosti v podobě zakrytí prasklých spojů, ale zvuk bude rezonovat..
Úskalí domů z panelu
Při každé rekonstrukci v domech z panelu narážíme na nekonečné problémy tohoto materiálu. Konstrukční stěnový systém z prefabrikovaných panelů příliš výhod neskýtá, ba naopak. Tenké stěny neizolují dobře zvuk, tudíž o případné rekonstruci ví vše i ve vedlejším vchodě.
Vzhledem k jejich složení z betonu a železných výztuch nelze ve většině případů zabudovat instalaci do zdi, musí se vést venkem. Pokud bychom zasekávali instalace do zdi, došlo by k přerušení kovových výztuh a tím bychom snížili statitiku objektu.
S tímto pak musí počítat především truhlářství. Při výrobě nábytku musí truhláři použít hlubší pracovní desku u kuchyně pod kterou vedou veškeré instalace a u ostatního nábytku musí zapustit zádovou desku.
Stoupačka a jádro
Další téma plné nebezpečí. Stoupačka často vybavená rozvody z nevyhovující materiálů jako např. azbestocementové odpadní či vzduchotechnické potrubí. Velice špatně se na něj napojuje nové potrubí a je karcinogenní. Jádro, kde se nachází sociální prostory, je zdrojem silně toxického a tedy jedovatého kouře. V případě požáru mějte toto na paměti.